Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Medya
04-04-2012 / 21:29
Alevi yazardan sert çıkış
Kur`an Alevilerin kutsal kitabı değil mi ?

 

Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanması planlanan 4+4+4 kesintili zorunlu eğitim yasasına ilişkin çalışmalara başladı. Yasada yer alan ve tartışma yaratan, ortaokul ve liselerde Kuran-ı Kerim ve Peygamber'in Hayatı'nın seçmeli ders olarak verilecek. Sabah gazetesinin Alevi yazarı Sevilay Yükselir, laik kesimin konuyla ilgili hassasiyetini anladığını ancak Alevilerin neden muhalefet ettiğini anlamadığını yazdı. Alevilere de çarpıcı bir soru sordu: Kuran-ı Kerim Alevilerin kutsal kitabı değil mi?

KUR'AN'IN KARŞISINA NİYE ALEVİLİĞİ KOYUYORSUN BE APTAL

Farkında mısınız bilmiyorum ama Kuranı Kerim'in, Hz. Muhammed'in hayatının ilköğretimde seçmeli ders olması tartışılmaya başladığından beri nedense hep bu seçmeli derslere ilk tepki gösteren kesimlerin başını Aleviler çekiyor. Sosyal medyada, TV'lerde yapılan yorumları gördükçe çıldırıyorum. Mesela ismi lazım değil ama Alevilerin mühim şahsiyetlerinden bir kişi geçenlerde devletin demokrat ve eşit olması gerektiğini yorumladığı TV'deki konuşmasında dedi ki: "Kuranı Kerim seçmeli olacaksa, o zaman muhakkak Alevilik de seçmeli dersler arasında olmalı!" Buyurun buradan yakın! Kardeşim ne alakası var? Alevilerin başka kutsal bir kitabı var da biz mi bilmiyoruz? Niye Kuran'ın karşısına Alevilik'i koyuyorsan be aptal!

EY CAHİL ARAŞTIR DERİNLERE İN

Eyy cahil! Sırf dedeleri olan peygamber Hz. Muhammed'in İslam anlayışını yaymak ve "Allah'ın Aslanı" olarak anılan babaları Hz. Ali'nin yolundan gitmek için çıktıkları yolda, Kerbela'da şehit edilen İmam Hüseyin ve kardeşlerinin öldürülürken bile yanlarında Kuran-ı Kerim yok muydu?
Tamam. Laik kesim havalara zıplıyor anladık. (Onlara hak da veriyorum. İkinci yazımda da görülebileceği üzere!) Peki sen niye "Alevilik" adına zıplıyorsun? Otur biraz oku. Araştır. Derinlere in.

SÖZE ALİ'NİN YOLUNDAYIM DİYE BAŞLAMA GUDUBET

O evinin her bir köşesini resimleriyle süslediğin Hz. Ali'nin yolunun gerçekten nasıl bir yol olduğunu, onu Allah'ın Aslanı yapan o kudretli iman gücünün nasıl bir güç olduğunu oku da gör! Hz. Muhammed'in can parçası kızı Fatma'yla evlenen ve onun soyunu evlatlarıyla devam ettiren gerçek ve ilk Müslüman Hz. Ali'yi biraz anlamaya çalış! O da, çocukları da son nefesini verene kadar iman etmişler İslamiyet'e. Kuran-ı Kerim'e ve Hz. Muhammed'e...

Hem de harfi harfine... Eğer, "Onun yolundan gidiyorum. Ehl-i Beyt'e inanıyorum" filan diyorsan bi sus bu tartışmada! Ha illa da konuşacağım diyorsan. O zaman bari söze, "Ali'nin yolundayım" diye başlama gudubet!
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu