ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Kültür Sanat
28-11-2017 / 21:28
Ünye Kalesi`ne kaynak desteği
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü`nün Ünye Kalesi`nde yürütülecek olan kazı ve restorasyon çalışmaları için kaynak aktaracağı öğrenildi.

Ünye Kültür Yolu Projesi ile ilçedeki tarihi eserleri yeniden kente ve turizme kazandıran Ünye Belediyesi, proje kapsamında Ünye Kalesi’ni de turizme kazandırmayı hedefliyor.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Ünye Kalesi için kazı ve restorasyon çalışmalarının başlatılması yönünde gerekli kaynağın aktarılmasına karar verirken, kazı çalışmalarını belediye ekiplerinin yürüteceği öğrenildi. 

 

Başkan Ahmet Çamyar, Ünye Kalesi’yle ilişkini gelişmeleri değerlendirerek, “Ünye Kalesi’nde işlemlerimiz bitti ve bir protokol haline getirdik. Kazı işlemini Ünye Belediyesi olarak biz yapacağız, ancak restorasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı yürütecek. Genelde bu tür işler yaz mevsiminde yapıldığı için biz de nisan ayında ihaleye çıkacakmışız gibi hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve bu iş uzun sürmeyecek. Yaklaşık 3 ay gibi bir sürede tamamlanmış olacak” dedi.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu