ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Kültür Sanat
26-11-2017 / 21:04
Ünye`nin tarihini görmek için geldiler
9. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi için Ordu`ya gelen Ulusal ve Uluslar arası çapta profesörler ve yazarlardan oluşan 200 kişilik grup , Ordu ve Ünye`nin tarihi güzelliklerini görmek amacı ile Ünye`ye geldi.

Aralarında Profesörlerin,Halk Kültürü ile ilgilenen bilim insanlarının,yazarların bulunduğu grubu Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu ve Yunus Emre Külliyesi Koruma, Yaşatma,Eğitim, Kültür, Turizm ve Sanat Derneği Başkanı Yaşar Argan karşıladı.

 

Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı ile Ünye’ye gelen misafirler öncelikle Atatürk Parklı Sosyal Tesisleri’nde yemek yedi.Yemeğin ardından grup Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi ve Ünye Şeyh Yunus Emre Türbesi’ni gezdi.

 

 

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada; “9. su düzenlenen Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi’nin son günündeyiz. Pazartesi-Perşembe arası dört günlük yoğun bir program uygulandı. Bu kongre kapsamında Türkiye’den ve Türk Dünyası’ndan türk kültürü ile ilgilenen bilim adamlarının katıldığı kongre kapsamında gelen misafirleri için kültür gezisi düzenlendi. Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini görmek amacıyla misafirlerimiz Ordu’yu ve bu kapsamda da Ünye’yi gezmeye geldiler. Şuanda yaklaşık 200 kişi misafirimiz var. Kongrenin bugün son günü olduğu için bildirilerini sunan arkadaşlarımızdan bir kısmı Ordu’dan ayrıldı. Bugünkü misafirlerimizin arasında profesörlerimiz,halk kültürü ile ilgilenen bilim insanlarımız, yazarlarımız var. Birçok alanda çok yetkin kişiler var.” diye konuştu.    

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu