ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Kültür Sanat
16-07-2014 / 09:59
“Osmanlı Belgelerinde Ünye” Sergisi
Başbakanlık Osmanlı Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü personeli Ünyeli Sabri Bacacı, Ünye Müze Ev`de “Osmanlı Belgelerinde Ünye” sergisini açtı.

Ünye Müze Ev’de sergi açılışı Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ocak, Ünye Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cerrahoğlu, Belediye Meclis Üyesi Necdet Yılmaz tarafından yapıldı.

48 eserin sergilendiği ve Sabri Bacacı’ya ait çalışmaların yer aldığı “Osmanlı Belgelerimde Ünye” adlı sergiyi Başkan Çamyar ve beraberindekiler ilgiyle gezerek inceledi.

Sergiye ilişkin Başkan Çamyar, şunları söyledi:

“Ünye’miz üç medeniyete beşiklik yapmış olan bir şehir, kadim bir şehir, Kadılar Şehri, Denizciler Şehri olarak bilinen bir şehir ve bugünkü yaşadığımız şehri tayin eden bizden önceki kuşak olduğu gibi, yarın tayin edecek olan kuşakta bizleriz. Ünye’mize gelecek nesilleri kalıcı eserler bırakmak bizim vebal borcumuz. Biz kökü mazide olan ati hedefleyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Ünye Müze Eve gelenler Ünye ile ilgili tarihimizi, kültürümüzü, ananelerimizle ilgili nasıl bir şehirde yaşadığımız ve nasıl bir geleceğe doğru yürüdüğümüzün belgelerini bulabilecekler. Her türlü eserlerle burayı destekleyip, zenginleştirerek gelecek kuşaklara bir miras olarak bırakmak bizim borcumuz.”

Başkan Çamyar, sergiyi gezerken Ünye Kent Gazetesi Yazarlarından Araştırmacı Gazeteci Yaşar Karaduman’dan sergideki eserlere ilişkin bilgi aldı.

Osmanlı Belgelerinde Ünye sergisi bayram sonuna kadar açık kalacağı bildirildi.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu