Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Kültür Sanat
03-08-2011 / 17:51
Ballık köyü Cem evi yapımı için bir araya geldi
Ünye Yeşilkent beldesine bağlı Ballık Köyü sakinleri, cami yanı mevkiinde bir araya gelerek, köylerine yapmayı düşündükleri Cem evi için ilk çalışmalara başladı.

 

Yeşilkent’te bir alevi köyü olan Ballıklılar, köy halkımızın gelenek ve göreneklerini sürdürebilecekleri, ibadetlerini yapacakları bir yer olsun istedik diyen Ballık Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Avukat Erol Yankuncu, 41 yıllık camimizin yanına bir cem evininde olması köy halkımız tarafından benimsenip kabul edilmiştir dedi. Bu amaçla kurmuş olduğumuz Derneğimizin sosyal etkinliklerin yanı sıra, kültürel ve eğitime yönelik faaliyetleri de yerine getirmektedir diye konuştu. Köyümüzden yetişen çok değerli işadamı Kemal Yankuncu’nun da bizlere daima destek vermesi aynı zamanda mutluluk vericidir diyen Başkan Erol Yankuncu, hem İstanbul, hem de köyümüzde yapacağımız çalışmaları el birliği, gönül hoşluğuyla yerine getireceğiz inşallah diye konuştu.
İşadamı Ekol Sigota Acentesi sahibi Kemal Yankuncu, genç arkadaşlarımızın, yeni nesil hemşerilerimin böyle güzel ve anlamlı çalışmalara imza atmaları ve bu tür faaliyetleri sürdürmeleri bizleri memnun etmektedir. Doğup büyüdüğümüz topraklarda her ne kadar İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşasak ta, geldiğimiz zaman burada onlarla beraber olmanın, birlikte çalışmalar yapmanın hazzına varıyoruz diye konuştu. Dernek başkanı arkadaşlarımı kutluyorum diyen Yankuncu, özellikle köy halkımızın bu anlamlı ibadethanemiz için göstermiş olduğu çabadan dolayı bir kez daha onlara teşekkür ediyorum dedi.
Ballık köyü Dernek başkanı Avukat Erol Yankuncu, derneğimizi henüz yeni kurulmasına rağmen, planlı ve programlı şekilde çalışmalarını yürütmektedir. İlk öncelikli hedefimiz öğrenci kardeşlerimizin okumalarını sağlamak ve onları mümkün olduğu kadar yüksek yerlerde okutmak ve topluma kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Çünkü geleceğimiz için onların eğitimine ve kültürüne sahip çıkmaları gerekiyor ve önem taşıyor diye konuştu.
Ballık köyü halkı, cem evi yapımı için orada başlatılan yardım kampanyasında taahhüt edilen rakamın 380 bin lira olması oldukça memnunlukla karşılanırken, köy halkı hep beraber yenilen yöresel yemeğin ardından bir sonraki buluşma için cami yanından ayrıldılar.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu