ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Güncel
25-12-2017 / 20:34
Hastane yeri, Gürsoylu Grup`un
Ünye`nin en gözde yerlerinden olan eski Ünye Devlet Hastanesi`nin yeri TOKİ Genel Merkezi tarafından yapılan ihaleyle satıldı. İhaleyi Ünyeli işadamları Ali Gürsoylu ve Uğur Odabaşı Gürsoylu Grup adına alırken, Ali Gürsoylu “Oraya uygulanacak net bir projemiz olmamakla beraber, kamuoyunun görüşlerini alıp Ünye`ye yakışan bir projeyi hayata geçireceğiz. Yeri Ünye dışından birinin almaması ve Ünye`de kalması adına elimizden geleni yaptık. Ünye menfaatlerini ön planda tuttuk” dedi.

TOKİ tarafından TURYAP aracılığıyla satışa çıkartılan eski Ünye Devlet Hastanesi yeri yeni sahibini buldu.

Daha önce iki kez ihaleye çıkan ve ihalelere katılım olmaması nedeniyle iptal edilen eski hastane yerinin üçüncü ihalesi 21 Aralık 2017 Perşembe günü TOKİ’nin Ankara’da Genel Merkezi’nde yapıldı. İhaleye biri Ünyeli olmak üzere 2 firma katıldı. 13 milyon 600 bin lira bedelle başlayan ihale sonunda, arazi 17 milyon 200 bin liralık bedelle Ünyeli işadamları Ali Gürsoylu ile Uğur Odabaşı’nın sahibi olduğu Gürsoylu Grubun oldu. 

- “Ne yapılacağına Ünyeliler karar verecek”-

Gürsoylu Grup ortaklarından Ali Gürsoylu, gazetemize özel açıklamasında tek hedeflerinin Ünye’nin marka değerini arttırmak olduğunu söyledi.

Eski hastane yerine uygulanacak net bir projelerinin olmadığını belirten Gürsoylu, “Oraya uygulanacak net bir projemiz olmamakla beraber, kamuoyunun görüşlerini alıp Ünye’ye yakışan bir projeyi hayata geçireceğiz. Yeri Ünye dışından birinin almaması ve Ünye’de kalması adına elimizden geleni yaptık. Ünye menfaatlerini ön planda tuttuk. Geçmişte Ünye’de yaptıklarımızın en güzelini o alanda uygulayacağız. En mantıklı ve en doğru olanı yapacağız.  Resmi işlemleri de başlattık ve bir problem olmazsa devri yapılacak. Yaklaşık 1 ay içinde imzaları da atmayı planlıyoruz.” diye konuştu. 

Kamuoyunda eski hastanenin  satılmasından çok Sağlık Meslek Yüksek Okulu, İmam Hatip ek binası, üniversite için kullanım ve otel önerileriyle gündeme gelmişti. Kamuoyunun bu yönde beklentileri devam ederken, hafta içi yapılan ihalede eski hastane yeni sahibinin oldu.

 

Burunucu Mahallesi’nde bulunan ve Ünye’nin en değerli gayrimenkul alanlarından biri olan otel ve konaklama alanı olarak işaretlenen 9276 m2 alanda kurulu eski hastane yerinin Ordu Belediyesi tarafından konut alanı olarak değiştirildiği öğrenildi.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu