ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Güncel
22-04-2015 / 15:40
Zirai Don Uyarısı
Mart ayının sonundan itibaren zirai don tedirginliği yaşayan fındık üreticisinin bu tedirginliği ve korkusunun devam edeceğini gösteren yeni bir zirai don uyarısı daha yapıldı.

Fındık üreticisi, iki yıldır yaşadığı zirai don kabusundan bir türlü kurtulamıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan zirai don nedeniyle büyük zarara uğrayan üretici, bu yılda Mart ayı sonundan itibaren zirai don tehlikesi ile karşı karşıya.

Üretici ‘tam don tehlikesi bitti’ derken Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü’nden gelen şok açıklamayla yine don tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, bugünden itibaren Cuma gününe kadar Ordu’nun iç ve yüksek kesimlerinde hafif, rakımı bini aşan kesimlerde ise kuvvetli zirai don tehlikesinin beklendiğini duyurdu.

Ordu Valiliği de beklenen zirai don tehlikesi nedeniyle yaptığı açıklamada, zirai don tehlikesi nedeniyle yaşanabilecek her türlü olumsuzluklara karşı ilçe kaymakamlıklarına, kurum ve kuruluşlara bir yazı göndererek gerekli tedbirlerin alınmasını ve vatandaşların uyarılmasını istedi.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu