Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Güncel
21-04-2015 / 22:44
Kurtulmuş: Koalisyon İhtimali Yok
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ulubey İlçesi`nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kent meydanı açılış törenine katıldı.

Samsun'dan karayolu ile Ordu'ya geçen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ulubey İlçesi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kent meydanı açılış törenine katıldı. Burada vatandaşlara seslenerek 7 Haziran'daki seçimler için destek isteyen Kurtulmuş, CHP'nin bazı yerlerde HDP'ye destek verdiğini iddia ederek, Ak Parti'nin yine iktidar olacağını, Anayasayı değiştirecek çoğunlukla meclise gideceklerini söyledi. Türkiye'nin gidişatına çelme takmak isteyenler olacağını ileri süren Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "HDP barajı aşsa da aşmasa da Ak Parti'yi bu millet Anayasayı değiştirecek çoğunlukla Allah'ın izniyle iktidara getirecek. Hatta CHP'nin ayarlarında yine bir bozulma oldu. Bazı yerlerde 'aman bizim oyumuz yetmez şu HDP'ye bir güç verelim, omuz verelim' kaygıları CHP'nin içinde başlayınca, CHP tabanının içerisinde 'hadi biraz da HDP'ye doğru kayalım' deyince eski Genel Başkan Deniz Baykal dedi ki; 'Biz Kızılay Derneği miyiz, hayır kurumu muyuz' dedi. Şunu demek istedi; bir başka partinin barajı geçmesi için ödünç oy verecek bir parti, hayır kurumu değil. Bunları şunun için söylüyorum. Yine bir takım kirli hesaplar, kumpaslar olacak. Yine Türkiye'nin gidişatına çelme takmak isteyenler olacak. Yine Türkiye'nin 1970'li yıllara geri gelmesini isteyen olacak. Ama gördüğümüz şu Anadolu'yu da dolaşıyoruz, bu millet kararını vermiştir. Bu millet Ak Parti'yi Anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla Allah izin verirse iktidara getirecektir" dedi.

'17-25 ARALIK OPERASYONLARI 30 MART'TA SANDIĞA GÖMÜLDÜ'

30 Mart seçimlerinden önce bazı siyasi partilerin paralel yapı ile bir araya geldiğini, 17-25 Aralık operasyonlarının da 30 Mart'ta sandığa gömüldüğünü vurgulayan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş şöyle devam etti:

"Paralel yapıyla bazı siyasi organizasyonlar, bazı siyasi partiler bir araya geldi. Nice kumpaslar kuruldu. Biz 30 Mart'ta ve o süreçte zorluğu yaşadığımız için çok farkına varmadık. Ama Türkiye Mısır olmanın eşiğinden döndü. Türkiye, Ukrayna olmanın eşiğinden döndü. Türkiye, Suriye olmanın eşiğinden döndü. Sizin sayenizde buradan döndü Türkiye. Millet demokrasiye, millet geleceğine sahip çıktı. Allah'a çok şükür. 7 Şubat'ta başlayan o operasyonlar, 17-25 Aralık operasyonları 30 Mart'ta sandıklara gömüldü. 30 Mart'ta sorulan soru sadece kimin belediye başkanı olacağı sorusu değildi. 30 Mart'ta sorulan soru 'eski Türkiye'ye geri mi döneceksiniz, yeni Türkiye istikametinde yürüyecek misiniz' sorusuydu. Türkiye 'yeni Türkiye istikametinde yürüyeceğiz' diye ortaya gücünü koydu."

'CHP TEK PARTİ GİRSE YÜZDE 30'DAN FAZLA OY ALAMAZ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerini eleştiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP'nin tek parti olarak seçime girse dahi yüzde 30'dan fazla oy alamayacağını ifade ederek, "Kaynak benim' diyor. O kaynakları geçmişte nasıl kuruttuğunu biliyoruz. Şimdi Türkiye'nin hazır kasaları dolmuşken ola ki bize de bir iktidar şansı düşerse biz de bu kaynakları nasıl eritiriz diye hesap yapıyorlar. Ancak CHP'ye de şunu söylemek vazifemizdir; iyi bu kaynakları uygulayacaksın da yahu senin daha ekonomiden anlayan bakanın yok. Siz kendiniz diyorsunuz gidip Kemal Derviş'e 'iktidara gelirsek gel.' Adam diyor ki 'ben milletvekili adayı falan olmam.' Bizi geçmiş Türkiye zannediyorlar. 'Siz hele seçimi bir kazanın seçimi kazandıktan sonra beni bakan yaparsınız' diyor. Hepiniz gördünüz bunu. Ordu'dan, Diyarbakır'dan, İzmir'den, Konya'dan geçmeyen, halkın sofrasına diz kurup çorbasına kaşık sallamayan bu ülkede bir daha iktidar olamayacak, onlar geride kaldı. Bunu millet taziyesinde ağlamasını bilmeyen, düğününde halay çekmesini bilmeyen, horon oynamasını bilmeyen kimseye iktidar yüzü vermeyecek. Bunu bildiği için sayın CHP'nin genel başkanı da açıkça diyor ki 'En büyük idealim, en büyük hayalim yüzde 35 oy almaktır' diyor. Tek parti olarak seçime girseler bile bu millet zaten yüzde 25, yüzde 30'dan fazla bu CHP'ye oy vermez. Bir tek parti bile girse seçime diyorum. Onu da bildiği için diyor ki 'benim en büyük hayalim yüzde 35" diye konuştu. 

Ulubey İlçesi'ndeki törenin ardından Numan Kurtulmuş, Altınordu İlçe Belediyesi tarafından Karapınar Mahallesi'ndeki araç parkında belediyeye yeni kazandırılan iş makinesi ve kamyonların açılış törenine katıldı. Törene Numan Kurtulmuş'un yanı sıra Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada da kısa bir konuşma yapan Kurtulmuş daha sonra tekbir ve dualarla beraberindekilerle açılış kurdelesini kesti. Kurtulmuş, bir iş makinesinin de direksiyonuna oturarak inceleme yaptı.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu