ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Güncel
18-12-2017 / 21:51
Çamlık`ta hiç bir şey yapılamaz!
İstanbul`da yaşayan bir grup işadamının Ünye Çamlık`ta akaryakıt istasyonu yapmak istemesiyle ilgili duyumlar Ünye`de infiale yol açtı. Ünyeliler, Çamlık`ta kimsenin asla bir şey yapamayacağına, buranın baştan sona kamuya ait halkın malı olduğunu dikkat çekerek, herkesi aklı başında davranmaya davet ediyorlar. Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, son günlerde kamuoyunda Çamlık`ta yapımı konuşulmaya başlanan akaryakıt istasyonu ile ilgili olarak; `Umarım bu haberler doğru değildir. Doğruysa da bu işe yeltenenler yolun başındayken böyle bir girişimden tez elden vazgeçmeli.` dedi. Kıroğlu, bu yıl içinde Çamlık`ta ard arda yaşanan sorun ve talihsizliklerin artık bitmesi gerektiğini, buranın Ünye Belediyesi`ne geri verilmesinin en doğru yol olduğunu söyledi.

Ordu'nun Büyükşehir olmasıyla birlikte mülkiyeti Ünye Belediyesi'nden Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Ünye Çamlık'la ilgili ard arda yaşanan olumsuzluklar Ünyeliler arasında tepki üstüne tepkiye yol açıyor.

1950'li yıllarda Ünye Belediyesi tarafından kamuya açık mesire alanı olarak düzenlenen Çamlık, 70 yıla yakın sıkıntısız, sorunsuz, halkın günü birlik piknik alanı olarak kullanılırken, mülkiyet hakkının Büyükşehir'e geçmesi sonucu öncelikle imara açık hale getirildi.

Ardından kamuya ait bir avuç alan bırakılmadan proje düzenlendi ve tesis çalışması başlatıldı.

Tesis yapımından vazgeçildi, ancak Büyükşehir'in borçlarına karşılık Sosyal Güvenlik Kurumu'na devredilmek istendi.

Çamlık, son olarak da akaryakıt istasyonu yapılmak istenmesi ile gündeme oturdu.

- Çamlık'ta kimse bir şey yapamaz-

Ünye kamuoyunda gündeme düşen; İstanbul'da yaşayan Ünyeli işadamlarından bir kaç kişinin Çamlık'ta akaryakıt istasyonu yapmak üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduğu, buradan bu iş için yer satın almak istedikleri haberleri Ünye'yi bir kez daha ayağa kaldırdı.

Kamuoyunda; Çamlık'ın herkese açık bir alan olduğu, buraya hiç kimsenin asla herhangi bir şey yapamayacağı belirtilerek, "Kimmiş bu Ünyeli işadamları? Çamlık'ta şahsi menfaatleri için bir şey yapmaya kalkışanlar asla Ünyeli olamazlar. Ama herkes bilsin ki, büyük-küçük binlerce Ünyeli halkın malı olan Çamlık için her an teyakkuzda, ayaktadır. Hiç kimse burada asla hiç bir şey yapamaz." diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

- Çamlık halka açık mesire alanıdır -

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, konunun Kent Konseyi tarafından titizlikle takip edildiğini, Ünye kamuoyundaki tepkinin çok haklı ve doğru bir tepki olarak değerlendirdiklerini belirterek; "Çamlık'la ilgili maalesef bu yıl içinde ard arda talihsizlikler yaşanıyor. Bu böyle olmamalıydı. Yaşanan bu süreç bir an önce sonlanmalı. Çamlık. kuruluş amacı doğrultusunda halkın günübirlik mesire alanı olarak kullanılmaya devam edilmelidir. Kaldı ki bunun dışında bir maksat için burada bir şey düşünmek ve bir şey yapmaya kalkışmak Ünye'de önü alınamaz tepki ve olaylara yol açar ki, bunu da hiç kimse böyle olsun istemez. Umarım bu akaryakıt istasyonu yapma girişimi haberleri doğru değildir. Doğruysa da kim ya da kimler bu işi yapmak istiyorsa. tez elden bu kararlarından vazgeçmelidir." diyerek herkesi konuyla ilgili olarak sağ duylu davranmaya davet etti.

- Ünye Belediyesi'ne devredilsin -

 

Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Çamlık'la ilgili olarak yaşanan olayların ve talihsizliklerin son bulması için buranın Ünye Belediyesi'ne geri verilmesi gerektiğine işaret ederek; "Bilindiği gibi burası 65 yıl önce Ünye Belediyesi tarafından düzenlendi ve halka açık mesire alanı olarak hizmet vermeye başladı. Ünye Belediyesi burada zaman zaman düzenlemeler yaparak halkın alanı daha rahat kullanmasını sağladı. 65 yıldan bu yana da Çamlık'ta hiç bir sorun yaşanmadı, isteyen gitti, günü birlik eğlendi, dinlendi. Yine böyle olmalı, Çamlık eski sorunsuz günlerine dönmelidir. Bunun içinde Ordu Büyükşehir Belediyesi burayı yeniden Ünye Belediyesi'ne devretmelidir." dedi. 

 

 

Ünye Kent

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu