ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Güncel
14-12-2017 / 21:24
“Ünye güçlü yatırımlar almaya devam edecek”
Ünye Niksar yolu planlamasının bitmek üzere olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş, üniversite binası için hazırlıkların tamamlandığını, temel atmaya hazır noktaya geldiklerini söyledi.

Memleketi Ordu’da biz dizi programlara katılmak için gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ünye’de katıldığı UNİPORT açılışında Ordu ve Ünye’de yapılan yatırımları değerlendirdi, Ordu’nun 2 yıl içerisinde 4 Milyar lira yatırım aldığını söyledi.
Ünye’nin bu dönemde daha güçlü yatırımlar almaya devam edeceğini ifade eden Bakan Numan Kurtulmuş, “Gerek Kültür Merkezi, gerek Tabakhane Deresi’nin ıslahı, diğer projelerle birlikte Ünye bu dönemde çok daha güçlü yatırımları almaya devam edecek” dedi.
Ünye Niksar yolu planlamasının bitmek üzere olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş, üniversite binası için hazırlıkların tamamlandığını, temel atmaya hazır noktaya geldiklerini söyledi.

 

“İlimiz ve ilçemiz her alanda büyük hizmetler alıyor” -

Kültür ve Turizm Bakanı Prof Dr. Numan Kurtulmuş, Ünye Belediyesi tarafından yaptırılan UNİPORT’un açılış töreninde yaptığı konuşmada Ünye ve Ordu’da yatırımları değerlendirdi.

Ordu’nun ve Ünye’nin tarımdan, ulaşıma, sağlıktan gençlik hizmetlerine kadar her alanda büyük yatırımlar aldığını ifade eden Bakan Kurtulmuş, “Güçlü bir iktidar var ve bu iktidar sırasında Ordu ilimiz ve Ünye ilçemiz büyük hizmetler alıyor. Belediyelerimizin yaptığı yerel yönetim hizmetlerini bir tarafa bırakarak söylüyorum. 2 yıl içerisinde yani 2015-2017 yılları arasında merkezi ilimizde yapmış olduğu hizmetlerin sadece bir kısmını hazırladığımız kitapçıkla Ordu hemşerimizle paylaşıyoruz. Tarımdan eğitime, sağlık politikalarından aile politikalarına, gençlik ve spordan diğer alanlardaki karayollarına, ulaşıma kadar bütün projelerimizin ki biten, devam eden ve projelendirilen yatırımlarımızın önemli bir kısmı bu kitapçıkta” dedi.

- “Ordu’ya 2 yılda 4 Milyar lira yatırım yapıldı” -

Bakan Numan Kurtulmuş, Ordu’ya 2 yıl içerisinde toplam 4 Milyar lira yatırım yapıldığını belirterek, “Bu büyük bir yatırımdır. Bu büyük bir güçtür. Bizlerde bütün gücümüzle Ordu ve Ünye ile ilgili her türlü hizmetin gerçekleşmesi için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Sizlerden bu yatırımları içselleştirmenizi, kamuoyundaki vatandaşlarla paylaşmanızı ve çevrenizdeki insanlara anlatmanızı istiyorum. Seçim kampanyaları ve diğer ziyaretlerimizde de gördük ki çok şükür büyük oranda Ordu ilimizin yatırımları karşılanıyor. Ama bitmiyor. İnşallah önümüzdeki dönemde daha güçlü yatırımlarla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu. 

- “Ünye Niksar yolunun planlaması bitiyor” -

Ünye-Niksar yolu planının bitmek üzere olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş, “Ünye-Niksar yolu’nu inşallah artık konuşuyor olmayacağız. Ordu’nun hayal projelerinden birisi olan Akdeniz’in Karadeniz’e bağlanması. Bizimde seçim kampanyalarındaki mega projelerimizden biri olarak Akdeniz, Karadeniz yolundan bahsetmiştik. Bu çok şükür benimsendi, bunun yapımına başlandı. Vakit alabilir ama Sultan Abdülhamit Han’ın büyük projesinden birisidir. Bir büyük proje olan Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayacak projeye inşallah Ordu ev sahipliği yapacak. Ordu’dan başlayacak.” ifadelerini kullandı.

- “Ünye’de üniversite binası temel atmaya hazır” -

Ünye üniversite kampus alanıyla ilgili müjdeyi veren Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, üniversite binasının temel atmaya hazır olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Ünye’deki üniversite binamızın temel atma törenini hazırlayacağız. En kısa süre içerisinde de binalarımızı hızla yapmaya devam edeceğiz. Ünye’de en önemli eserlerimizden biri Ünye’deki üniversite binasının temel atımının gerçekleşmesi olacak. Bununla ilgili olarak bütün hazırlıklar tamamlanmıştır. Bugün itibariyle temel atmaya hazır noktaya geldik. Son hazırlıkları da tamamlayarak belki bir daha ki geldiğimizde o adımın da atılmasını sağlamış olacağız.”

- “Ünye çok daha güçlü yatırımlar almaya devam edecek” -

Ünye’nin bu dönemde daha güçlü yatırımlar almaya devam edeceğini vurgulayan Numan Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı:

 

“Gerek Kültür Merkezi, gerek Tabakhane Deresi’nin ıslahı, diğer projelerle birlikte Ünye inşallah bu dönemde çok daha güçlü yatırımları almaya devam edecek. Yeter ki birlik dirlik beraberlik içerisinde olalım. Yeter ki hep beraber takım oyunuyla devam edelim. Yerel ve merkezi hükümetimizle, burada ki yöneticilerimizle hep beraber bu hizmetlerimizi yürüteceğiz. Ama kuşkusuz en büyük gücümüz halkımız olacak. Sizin desteğiniz, gücünüz, kararlılığınız bize de güç verecek, güçlendirecek.” 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu