Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Güncel
11-03-2015 / 21:08
İsimleri Devlet Yatırımlarından Kaldırılıyor
Ordu`da kamu yöneticilerinin isimleri devlet yatırımlarından kaldırılıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Devlet tarafından yapılan yatırımlara başta eski valilerimiz olmak üzere kamu yöneticilerinin isimlerinin verilmesini çok doğru bulmuyorum. Bu çerçevede kamuya ait yatırımlarda bulunan kamu yöneticilerinin isimlerini kaldırma kararı aldık" dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, devlet tarafından yapılan yatırımlara verilen Vali ve kamu yöneticisi isimlerinin kaldırılacağını söyledi. Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her geçen gün sivilleştiğini belirterek, kendilerinin de buna katkı sunmak istediklerini söyledi.

SEÇİMDEN ÖNCE SÖZ VERDİK

Büyükşehir Belediyesi olarak aldıkları karar çerçevesinde bu uygulamayı hayata geçireceklerini belirten Başkan Yılmaz, "Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi ilimizde devlete ait alanların halka açılması yönünde çalışmalarımız var. Özellikle kıyı kenar çizgisi üzerinde kamuya ait binaları yeniden yapmak yerine yıkarak halkın kullanıma sunmak istiyoruz. Zaten bu konuda gerekli adımları atarak çalışmalara başladık. Bunun yanı sıra yine devletin parasıyla yapılmış yatırımların isimlerinde düzenlemeye gideceğiz. Ben devlet tarafından yapılan yatırımlara başta eski valilerimiz olmak üzere kamu yöneticilerinin isimlerinin verilmesini çok doğru bulmuyorum. Bu çerçevede kamuya ait yatırımlarda bulunan kamu yöneticilerinin isimlerini kaldırma kararı aldık. " diye konuştu.

YÖRESEL İSİMLER OLACAK

Verilecek isimlerin yöresel olacağını belirten Başkan Yılmaz, “Mesela Vali Kemal Yazıcıoğlu Durugöl Tesisleri, Utku Acun İlk ve Ortaokulu gibi isimler taşıyan yatırımlar var. Biz bu isimleri kaldıracağız. Artık bu alanlarda ki isimleri bölgesel, yöresel ve şehrin dokusuna uygun isimlerle değiştirme yönünde bir karar aldık" şeklinde konuştu.

HİÇBİR KAMU YÖNETİCİSİ İSMİ VERİLMEYECEK

Başkan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra yapacakları yatırımlara kamu yöneticilerinin isimlerini vermeyeceklerini belirterek, “Yapılacak spekülasyonları önlemek için şimdiden kamuoyu ile bunu paylaşmak istiyorum. Bundan sonra yapılacak hiçbir yatırıma ben dahil hiçbir kamu görevlisinin ismi verilmeyecek” diye sözlerini tamamladı.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu