Ankara`dan ‘yola devam` kararı çıktı
Karlar Erimeye Başladı, Dereler Coştu
Ordu`dan İhracat Rekoru
Odü`nün Tıp Mezunlarından Tus Başarısı
Güncel
07-10-2017 / 23:12
Ünye- Akkuş Yolu Projesi Haziran 2018`de bitirilerek yatırım programına alınacak
Ünye`nin İç Anadolu ile bağlantısının gerçekleştiren Ünye- Akkuş yolu ile ilgili çalışmalarda gelinen son duruma ilişkin Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Toplamda 65 kilometrelik projede 7 tünel ve 22 adet viyadük ve köprü bulunuyor. 2018 yılının Haziran ayında bitirilerek yatırım programına alınması konusunda çalışma başlatılacak.” diye konuştu.

Ünye Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclisi 2.oturumu gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilçede planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Ünye’nin İç Anadolu ile bağlantısının gerçekleştiren Ünye- Akkuş yolu ile ilgili çalışmalarda gelinen son durum hakkında da bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,  şunları söyledi:

 

“Ünye-Akkuş’un mevcut yolunun iyileştirme çalışması ile ilgili 2018 yılı yatırım programına teklifi ve diğer bölünmüş yol çalışması ile ilgili yol projesinin bitirildiğini ve projenin sanat yapılara bölümüne gelindiği bilgisini aldık. Toplamda 65 kilometrelik projede 7 tünel ve 22 adet viyadük ve köprü bulunuyor. Proje aynı zamanda uygulama projesi ile birlikte yapılıyor ve böylece ihaleye hazır hale getiriliyor. Gecikme de bu nedenle yaşanıyor. 2018 yılının Haziran ayında bitirilerek yatırım programına alınması konusunda çalışma başlatılacak.”  

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu