Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Güncel
07-02-2018 / 14:15
Akkuş`ta TKDK Toplantısı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci tarafından ilçe esnafını bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlara destek verileceği ifade ederek, bu kapsamda süt, yumurta, kırmızı et ve kanatlı et üreten tarımsal işletmelere hibe desteği sağlanacağını belirtti.

İç Anadolu-Karadeniz yolunun Akkuş'tan geçmesinin büyük bir avantaj olduğunu belirten Başkan Demirci, " Böyle bir yol ağı üzerinde kurulmuş bir ilçe olmamız bizim için büyük bir avantaj.  DOKA ajansı "Yeşilyol projesi" kapsamında hibelere başladı. Biz de başvuru yaparak sayın Valimizle istişare ettik. İnşallah ilçemiz için güzel olacak. Yeşilyolun Akkuş'tan geçmesi üreticilerimize teşvik ve hibeler açısından gerçekten büyük bir avantaj. Devletimizin verdiği teşviklerden faydalanarak ilçemize neler katabiliriz, bunun çabası içerisindeyiz" dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan konuşmasında, " Bizim iki ana başlığımız var, şu anda ilanda olan. Bunlar, hayvansal üretime yönelik yapılan yatırımlar ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesidir. Kurumumuz şu an itibariyle, toplam 251 milyon avro (yaklaşık 1.1 milyar TL) bizim ödeyeceğimiz destek bütçesi olacak şekilde, bir bütçe ilan edildi. Kurumumuz, projeler üzerinden hibe şeklinde ödeme yapma faaliyeti sürdürüyoruz. Biz Ordu olarak bu bütçenin ne kadar fazlasını ilimize aktarırsak kalkınmanın da bir o kadar fazla olacağını düşünüyoruz" dedi.                                            

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu