ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Güncel
06-08-2017 / 14:41
MHP`den OBB`ye Sert Tepki.
MHP Ünye İlçe Teşkilatı Bugün Düzenlediği Basın Toplantısı İle OBB`nin Ünye Çamlığında Yapmaya Kalkıştığı Çalışmaya Sert Tepki Gösterdi. MHP Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, OBB`ni Ünye`nin Her Köşesini Ranta Çevirmekle Suçladı. Basın açıklaması şu şekilde:


ÇAMLIĞIMIZA SAHİP ÇIKALIM

 

      ÜNYEMİZİN SİMGESİ OLAN VE KAMUYA AÇIK ŞEKİLDE ÜCRETSİZCE KULLANILABİLEN, ÜNYELİLERİN VE ÇEVRE İL VE İLÇELERİN AİLECEK PİKNİK, MESİRE VE DİNLENME, DENİZE GİRME, SPOR YAPMA , AÇIK HAVA YÜRÜYÜŞÜ YAPTIĞI , BİSİKLETE BİNDİĞİ OTURUP SOLUK ALDIĞI, SPOR TAKIMLARININ HAZIRLIK KAMPLARI YAPTIĞI ÜNYE ÇAMLIK ALANIMIZ ; ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLATILAN VE DOĞA İLE UYUMLU YAPILAŞMA OLACAĞI ŞEKLİNDE AÇIKLANAN PROJE 31 EKİM 2016 TARİHİNDE İHALE EDİLEREK, TİCARİ RANTA AÇILMIŞTIR.

 

     ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIN; PROJE HAKKINDA AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDEDİR.

 

“ Ünye’nin Simgelerinden Biri Olan Çamlık Bölgesi, Ordu Büyükşehir Belediyesinin Dokunuşlarıyla Yeniden Hayat Bulacak. 15 Milyon TL’ye Mal Olacak Proje Kapsamında Mevcut Dokuyla Uyumlu, İçerisinde Mesire Alanı, Yeşil Alanlar, Kafe Ve Restoranlar, Düğün Salonu, Mescit, Yaya Ve Bisiklet Yolları Ve Macera Parkı Bulunan Bir Sosyal Yaşam Alanının İnşa Edileceğini Söyledi. Yaklaşık 40 Bin Metrekare Alanda, 5 Bin 711 Metrekaresi Kiralanabilir Birimden Oluşacağını, Çelik Konsorsiyumlu Malzemeler Ahşapla Kaplanarak Çevreye Uyumlu Hâle Getirilecek Ve Mevcut Ağaçlara Zarar Verilmeyecek.”

 

       ÜNYE BELEDİYE BAŞKANIN; PROJE HAKKINDA AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDEDİR.

 

     “Ünye Belediyesi Olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi İle Örnek Teşkil Edebilecek Bir Şekilde Uyum İçinde Çalıştıklarını Ve Geleceğe Dönük Projelere İmza Attıklarını Söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın Açıkladığı Ünye Çamlık Projesi Hakkında Bilgiler Verdi.

 

       Sık Sık Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz İle Bir Araya Gelen Ve Projeler Üzerinde İstişareler Yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Çamlık Projesinin Doğal Yapıya Uygun Bir Örnek Bir Proje Olduğunu Sözlerine Ekledi. Çamyar, “Dış Cephesi Ahşap Dokuya Uygun Şekilde Tek Katlı, Eski Yıkılan Restoranın Alanı Kadar Ve İstanbul’da Bulunan Hidiv Kasrı Tarzı Bir Yapı İçeren Bir Proje Olacak” Dedi. ”

 

       RESMİ BELEDİYE İNTERNET SİTELERİNDE BULUNMAKTA OLAN PROJELER İNCELENDİĞİNDE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE ÜNYE BELEDİYE BAŞKANININ AÇIKLAMALARI İLE TEZAT OLUŞTURMAKTADIR. 

 

       BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ “MEVCUT AĞAÇLARA ZARAR VERİLMEYECEĞİ “ AÇIKLAMASI İLE, GECE YARISI SAAT 3.00 DE DAHA PROJE BAŞLAMADAN  , 30-40 YILDA YETİŞEN BÜYÜK 7 – 10 ÇAM AĞACININ KESİLMESİNE NASIL BİR AÇIKLAMA YAPACAKTIR.

 

 

 

 

      ÜNYE BELEDİYE BAŞKANIMIZ HAZIRLANAN ÇAMLIK PROJESİNDE YAPILACAK OLAN YAPININ “ ESKİ YIKILAN RESTORANIN ALANI KADAR OLACAKTIR” AÇIKLAMASI İLE, RESMİ İNTERNET SİTELERİNDE SUNULAN VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BERABER HAZIRLADIKLARI BELİRTİLEN PROJEYE BAKILDIĞINDA, YAKLAŞIK 100 METRE UZUNLUĞUNDAKİ YAPIYI NASIL AÇIKLAYACAKTIR.

 

      ESKİKIZILCAKESE MAHALLESİNDEKİ YANLIŞ ÇÖP ALANI YER SEÇİMİ VE DÖNERÇEŞME MEYDANINDA OLDUĞU GİBİ, PROJE KONULARINDA HİÇBİR ŞEKİLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İSTİŞARE YAPILMADIĞI AÇIKLANAN PROJE BİLGİLERİ İLE, SUNULAN PROJELERİN ARASINDA TAM TEZAT OLUŞTURULDUĞU APAÇIK ORTADADIR.

 

      PROJENİN ÜNYE KAMUOYUNA SUNULMADAN, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ GÖRÜŞLERİNİ ALMADAN, ÜNYE BELEDİYESİ TEKNİK ELEMANLARINCA VEYA ÜNYEDE HİZMET VEREN VE BU KENTTE YAŞAYAN  HİÇBİR MİMAR – MÜHENDİSLERCE TEKNİK OLARAK GÖRÜŞ ALINMADAN HAZIRLANDIĞI APAÇIK ORTADADIR.

 

      AYRICA ÇAMLIK ALANINA YAPILACAK OLAN BUNGOLOW KONAKLAMA YERLERİ VE SAYILARI HAKKINDA DA PROJEDE BİLGİ BULUNMAMASI, NEREYE YAPILACAĞININ BİLİNMEMEMESİ VE KAMUOYUNUN BİLGİLENDİRİLMEMESİ İLGİNÇTİR.

 

     BU NEDENLE ÜNYEYİ ÜNYE YAPAN DEĞERLER ARASINDA YER ALAN , ÜNYE ÇAMLIĞINI  TİCARİ ALANA ÇEVİREN, PROJE BAŞLAMADAN AĞAÇ KATLİAMI YAPILAN, HAZIRLANAN PROJE İLE HERKESE AÇIK KONUMUNU KAYBEDEREK - PARA İLE HİZMETİN ÖN PLANA ÇIKACAĞI GÖRÜNEN PROJENİN DURDURULMASINI VE HERKESE AÇIK ALAN OLARAK , KÜÇÜK PEYZAJ DÜZENLEMELERİ YAPILARAK MEVCUT ŞEKLİ İLE KALMASINI, KAMUOYU İLE BERABER ÜNYE ÇAMLIĞIMIZA SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYORUZ.

 

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu