ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Ekonomi
17-01-2016 / 22:27
Boy Yasağına Uymayan Balıklara El Konuldu
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ekipleri, perakende satış yapan balıkçı tezgahlarında denetim yaparak, boy yasağına uymayan balıklara el koydu.

Ordu'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ekipleri, perakende satış yapan balıkçı tezgahlarında denetim yaparak, boy yasağına uymayan balıklara el koydu. Görevlilerle balıkçılar arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

Ankara'dan Ordu'ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ekipleri, şehir içinde çapraz denetim yaparak perakende satış yapan balıkçıları denetledi. Denetimlerde boy yasağına uymayan istavritlere el konulurken, 7 balıkçıya da cezai işlem uygulandı. Polisin de güvenlik önlemi aldığı denetimler esnasında balıkçılarla görevliler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Bazı balıkçılar tezgahta sattıkları boy yasağına uymayan balıkları halden satın aldıklarını, ekiplerin halde yeterli kontrol ve denetimi yapmadığını iddia ederek duruma tepki gösterdi. El konulan balıklar ise araçlarla taşınarak imha edilmeye götürüldü. Görevlilerle tartışarak evraklarını vermeyen bir balıkçı hakkında ise savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Ekipler denetimlerin il genelinde devam edeceğini bildirdi.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu