Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Ekonomi
16-06-2013 / 17:31
Fındıkta Rekolte Belirleme Çalışmaları
Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sağlam.`24 Haziran`dan itibaren bu sezonun fındık rekoltesinin belirlenmesi için çalışmalar başlayacak` dedi.

Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sağlam: "24 Haziran'dan itibaren bu sezonun fındık rekoltesinin belirlenmesi için çalışmalar başlayacak" dedi.

Sezon öncesi gerçek rekoltenin belirlenmesi için çalışmaların ilerleyen günlerde başlayacağını ifade eden Sağlam, "Tahmini rekolte çalışmalarına fındık sektörünün paydaşlarının ortaklaşa yürüteceği çalışma sonucu ortaya çıkacak" diye konuştu.

Rekolte çalışmasının kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiğini ifade eden Sağlam, şunları kaydetti: "Bölgemizin en önemli geçim kaynağı olan fındık için sezon yavaş yavaş yaklaşıyor. Sezon yaklaşırken her yıl olduğu gibi ürünün rekoltesinin de belirlenmesi gerekiyor.  24 Haziran'dan itibaren bu sezonun fındık rekoltesinin belirlenmesi için çalışmalar başlayacak. Tüm ilçelerde arazide gerçekleşecek çalışmalar sırasında ziraat odaları, tarım il müdürlükleri, ihracatçılar birliği, borsalar, üniversiteler, Fiskobirlik, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü ve fındık sektörünün paydaşlarının temsilcileri yer alacak. Buradaki amaç bu yıl ki fındık rekoltesini en doğru bir şekilde belirlemek. Bunun için de tüm hassasiyetimizle çalışmalarımızı yürüteceğiz."

 

Sağlam, tahmini rekoltenin belirlenmesinin ardından kamuoyuna Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri ile ilçe müdürlükleri aracılığıyla açıklama yapılacağını sözlerine ekledi.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu