ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Ekonomi
04-10-2017 / 23:00
Ordu`da En Çok Yatırım Ulaştırma Alanına Yapıldı
Yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla 3 ayda bir yapılan İl Koordinasyon Kurulu`nun 2017 yılı ilk 9 aylık yatırımların değerlendirildiği Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.

Lider değişmedi

Toplantıda yapılan açıklamada, Ocak-Eylül ayları arasında en çok yatırım ve harcamanın ulaştırma sektöründe olduğu açıklandı. Buna göre, Ulaştırma Bakanlığının Ordu il genelinde halen devam etmekte olan 46 projesi olduğu, bu projelerin toplam bedelinin 4 milyar TL olduğu açıklandı. Bu yatırımlar için bugüne kadar 1 milyar 880 milyon TL harcama yapıldığı ve projelerin fiziki gerçekleşme oranının yüzde 42 olduğu belirtildi.

Eğitim sektöründe ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından halen 41 proje devam ettiği, bu projelerin toplam bedelinin 393 milyon TL olduğu kaydedilirken, bugüne kadar 209 milyon TL harcama yapıldığı ve yatırımların fiziki gerçekleşme oranının yüzde 53 olduğu açıklandı.

Tarım sektöründe ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 251 milyon liralık 82 projenin devam ettiği ve bugüne kadar 106 milyon TL harcama yapıldığı kaydedildi.

Sağlık sektöründe devam eden 9.5 milyon liralık 17 proje için bugüne kadar 3.7 milyon TL harcama yapılırken, enerji sektöründe de 75 milyon liralık 7 proje için 38.6 milyon TL ödeme yapıldığı vurgulandı.

Turizm sektöründe ise 30 adet proje bulunduğu, bunların toplam bedelinin 85.5 milyon TL olduğu, bu yatırımlar için bugüne kadar 36 milyon TL harcandığı belirtildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan 'İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu