ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
28-09-2014 / 21:51
Akkuş`ta öğrenci sayısı 3`e katlandı
Akkuş ilçesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Çolakoğlu, Akkuş`ta yeni açılan bölümlerle birlikte öğrenci sayısının 3 kat artarak 115`e yükseldiğini söyledi.

Öğrenci sayısında ki artışı değerlendiren Akkuş Meslek Yüksek Okul Müdürü Mehmet Çolakoğlu, yeni açtıkları Bilgi yönetimi ile Av ve Yaban Hayatı Koruma bölümleri sayesinde bu artışın olduğunu ve 2 yeni bölüm daha açarak bu sayıyı 400’e çıkartmayı hedeflediklerini belirtti. Birçok konuda değerlendirmede bulunan Çolakoğlu, ilk olarak kontenjan konusuna değinerek, “Akkuş Meslek Yüksek Okulu geçen sene bilgi yönetimi bölümü ile açıldı. Bilgi yönetimi bölümüne 40 kontenjan istemiştik biz, bunun tamamı geldi. Bu sene öğrencilerimiz devam ediyorlar. Bunun yanı sıra Av ve Yaban Hayatı Koruma bölümü açtık. Yani 2 bölümümüz oldu. Av ve Yaban Hayatı Koruma bölümü ve Bilgi Yönetimi bölümü ile birlikte kontenjanı dolan 2 bölüm ve 80 öğrenci daha gelecek. Bunların kayıt olmasını bekliyoruz. 1 Eylül itibariyle toplam örgenci sayımız 115’e çıkmış oluyor. Gerçekten Akkuş ilçesi için önemli bir ilerleme çünkü örgenci sayısı bir anda 3 misline çıkarmış oluyoruz” dedi.

Çolakoğlu ayrıca şu bilgileri verdi: “Biz Akkuş Meslek Yüksek Okulu’nu açtığımızda yerel anlamda öğrencimiz daha fazla olur diye düşünüyorduk. Ancak öğrencilerimizin yüzde 90’ı Güney Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nden. Yerel anlamda gecen sene öğrenci sayımız sadece 3 kişi idi. Akkuş dışından öğrenci sayımızın fazla olması sevindirici. Bu senede aynı şeyleri bekliyoruz. Akkuş meslek yüksek okulu bölgesel ve ulusal anlamda misyona sahip buda bizim için çok farklı güzel bir duygu. Bayan öğrenciler için bizim kendi yurdumuz var. Eğitim öğretim binamıza bitişik 110 öğrenci kapasiteli. Erkek öğrenciler içinde yereldeki özellikle Ziraat Odası Başkanlığı’na ait misafirhane var oda bizim için şu anda yeterli. Yani şu anda gelen öğrenciler bizde barınma konusunda sıkıntı çekmeyecek, onu kesinlikle garanti ediyoruz. Esas hedefimiz Akkuş Meslek Yüksek Okulu’nu çok kısa süre içerisinde 4 bölüme çıkartmak. Yani Üniversite rektörümüzün hedefi bu. Şu ana kadar 2 bölüm açtık geri kalanı önümüzdeki senede olabilir daha sonrada olabilir bu biraz daha fiziki şartlara bağlı. 4 bölüm olursa öğrenci sayımızı da 350-400’e çıkmış olacak. Bu da bizim hedeflediğimiz rakamdır. Akkuş Meslek Yüksek Okulu eğitim öğretim anlamında çok güzel, barınma anlamında çok güzel fakat en önemli dezavantajımız Akkuş-Ünye arasında ki yolun sıkıntılı olması. Gerçekten bu yolun ivedilikle yapılması lazım. Çünkü ulaşım özellikle öğrencilerin Akkuş’ta kalmalarında büyük bir rol oynuyor. Ticari anlam dışında eğitim öğretim içinde bu yolun yapılması fevkalade önemli. Bir an önce yapılması lazım.”

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu