ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
25-11-2013 / 22:34
Milli Eğitim Müdürü TÜRKKAN`a Öğretmenler Günü Ziyareti
Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan ÖZTÜRK İdari Hizmetler Başkanı Serkan YALKIN ile birlikte ‘24 Kasım Öğretmenler Günü` vesilesiyle Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN`ı ziyaret etti.


Ziyarette Genel Sekreter ÖZTÜRK Milli Eğitim Müdürü TÜRKKAN’ın Öğretmenler Gününü kutlayarak çiçek takdim etti. ÖZTÜRK burada yaptığı konuşmada: “Tüm sağlık çalışanları adına sizlere bu çiçeği takdim ediyorum ve Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyorum.  Öğretmenlik şüphesiz mesleklerin en kutsalı, en fazla saygı duyulacak olanı. Çünkü bütün meslekleri yetiştirenler sizlersiniz. Ülkemizin geleceğini genç nesiller şekillendirecektir. Bu konuda öğretmenlerimize büyük bir vazife düşmektedir. Türk milletini çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak hedefine hep beraber yürüyeceğiz. Bu konuda emek sarf eden eğitim camiasının her zaman yanında olacağız. Bu vesileyle bütün öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜRKKAN: “Türk öğretmeninin toplumdaki önemini ve değerini belirtmek, öğretmenler ve öğrenciler arasında sevgi saygı ve dayanışma bağlarını güçlendirmek, emekli öğretmenleri saygıyla anmak, öğretmenlik mesleğine yeni atanan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliğinin bilincini uyandırmak amacıyla Büyük Önder Atatürk´ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettikleri 24 Kasım, 1981yılından bu yana ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl ise 32. yıldönümünü kutluyoruz. Bugün burada bu sevincimize ortak olduğunuz için sizlere ve tüm sağlık çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu