ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
20-09-2017 / 00:25
Başkan Çamyar`dan Eğitim Yılında Anlamlı Hediye GALERİ
2017- 2018 Eğitim-Öğretim yılı dolayısıyla Ünye Toki Ömer Çam Ortaokulu`nda bir tören düzenlendi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla kendi el yazısından bir mektup ve içerisinde tükendiğinde içinden çam tohumu çıkan kurşun kalemin de olduğu bir kalemlik hediye etti.

Öğretim yılı dolayısıyla düzenlenen törene Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Garnizon Komutanı Bünyamin Dönmez, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Siyasi Parti temsilcileri, Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Başkan Çamyar, “Okullarımızın taleplerini yerine getiriyoruz”      

Törende konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim süreci öğretmen ve öğrenci arasında süreklilik arz eden, sevgi ve saygıya dayalı bir çerçevede devam eden bir olgudur. Ben bu vesile ile çocuklarımızı geleceğin Türkiye’sine hazırlayan öğretmenlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Ünye Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimiz günden itibaren başta Sayın, Cumhurbaşkanımızın çıkartmış olduğu yasal mevzuat çerçevesinde bizlere gelen talepleri yerine getirme noktasında bütçemiz doğrultusunda her okulumuza yardımda bulunmaya devam ediyoruz. Okullarımızın çevre düzenlemelerini yapmaya ve Ünye’nin her noktasına dokunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Güney, “Bilgisayarı oyun değil, eğitim için kullanalım”

Törende konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, “İnsan hayatından çok önemli dönüm noktaları vardır. Bunların içerisinde okula başlangıç, okuldan mezuniyet ve okul dönemleri hep ayrı bir anlam ifade etmektedir. Okul hayatı bizlerin geleceğini şekillendiren en önemli unsurdur. Gfelişen teknoloji eğitim hayatımızı da değiştirmektedir. Ben burada öğrencilerimize bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bilgisayarla iç içe olalım ancak, oyun için değil eğitim için kullanalım” dedi.

Hem kurşun kalem, hem çam fidanı

Törenin ardından protokol üyeleri sınıfları ziyaret ederek öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi. Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, öğrencilere Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri takdim ettiler. Hediyeler içerisinde en dikkat çekeni ise kurşun kalemler oldu. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın talimatı ile hazırlanan ve öğrencilere çevre bilincini aşılaması hedeflenen kurşun kalemler içerisinde aynı zamanda çam tohumu taşıyor. Kurşun kalemler bittiğinde üst kısmında yer alan çam tohumunu dikecek olan öğrenciler hem çevreye katkıda bulunmuş olacak hem de kendilerine ait bir çam ağacına kavuşmuş olacaklar.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu