ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
19-11-2017 / 21:45
İlçe Milli Eğitim, öğrenciler için “Elele” verdi
Ünye Elele Derneği, liselerde bağımlıkla ile mücadele konusunda eğitimler verilmesi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu`ndaki ihtiyaç sahibi 50 öğrencinin öğle yemek ihtiyacının karşılanması için Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalandı.

Ünye Elele Derneği, ilçede bulunan liselerde gençlere yönelik bağımlıkla mücadele konusunda eğitimler vermek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle protokol imzaladı.

Ünye Elele Derneği Başkanı Adem Atik, dernek olarak bağımlıkla mücadele konusunda okullardaki eğitimlere belli aralıklarla yıl boyu devam edeceklerini söyledi.

Atik, yaptığı açıklamada, “Doğup büyüdüğümüz yer olan Ünye'ye hepimizin sahip çıkması lazım. Bu yola çıkarken hiçbir menfaat ve çıkar gözetmedik. Tek amacımız Ünyeli olarak Ünye’ye hizmet olarak ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmaktır. Ayrıca bizim amacımız uyuşturucu ile mücadelenin yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri de yürütmektir. Toplumumuzu ilgilendiren meselelerle ilgili konularda, dernek olarak elimizden geldiği kadar çalışmalar yapıyoruz. Tek beklentimiz Allah rızası için bir şeyler yapmak" dedi.

İmzaladıkları protokol kapsamında ayrıca Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndaki 50 ihtiyaç sahibi öğrencinin öğle arasında yemek ihtiyacının karşılandığını da belirterek, şunları söyledi:

“Bu gayret ve çabayı en olgun hale getiren Ünyelilerin desteği ile devlet büyüklerimizin bize vermiş olduğu özverili gayret bizi yapacağımız işlerde daha hevesli hale getiriyor. Ünye Aşevimizde hayırseverlerimizin de desteği ile Mehmet Akif Ersoy Okulu’ndaki ihtiyaç sahibi 50 öğrencilerimizin öğle arasında yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Bunun çok verimli ve yerinde bir çalışma olduğuna inanıyoruz. Sayın Bakanımız, Valimiz, Kaymakamımız, İl ve İlçe Milli eğitim Müdürlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele verdiğini bize gösteriyorlar. Bu desteklerinin ilelebet sürmesini ve bu hizmetin bize ait olmadığını, Ünye’ye ait olduğunu ifade etmek istiyorum.”  

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu