ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
17-09-2017 / 13:23
Başarılı Bir Eğitim Ve Öğretim Yılı Diliyorum
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz mesajında, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci, veli, öğretmen ve eğitim yöneticileri ile tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını temenni etti.

Başkan Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, “İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolu da eğitimden geçmektedir” dedi.

“Uzun bir yaz tatili sonrası 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2017-2018 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.

Barışa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve çocuklarımız tek umut kaynağımızdır.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, çağımızın sahip olduğu bilimsel ve teknolojik gelişmelerin içinde yer alan bireyler olarak yetişmesi için gösterdiğimiz çaba artarak devam edecektir. Evlatlarımızın cehalet bataklığına saplanmasını isteyen düşünce güçlerine en büyük cevabımız, okumuş bireyler olarak milletini kalkındıran ve yüksek seviyelere çıkartan çocuklarımız ve gençlerimiz ile olacaktır.

Çocuklarımızın günümüzün gereklerine göre yetiştirilmesi hususu, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konudur. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın eğitim ve öğretim hayatlarında önemli bir yeri olan ilk ve orta öğretim dönemi devamı gelecek uzun bir yolun temelidir. İyi yetiştirilmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesi olup, güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolu da eğitimden geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017–2018 eğitim öğretim yılının çocuklarımız ve gençlerimize, öğretmenlerimize, ailelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder ve öğrencilerimize eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar dilerim.”

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu