ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
15-01-2014 / 23:40
Ünye Anadolu Lisesi`nden Afrika`ya Su Kuyusu
Ünye Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Halil Ibrahim Mert öncülüğünde okul öğrenci başkanı Ömercan Çevik ve yardımcısı Nisanur Temel, okul genelinde `Afrika`ya Bir Su Kuyusu da Biz Açalım Projesi` başlattı.

Ünye Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Halil Ibrahim Mert öncülüğünde okul öğrenci başkanı Ömercan Çevik ve yardımcısı Nisanur Temel, okul genelinde 'Afrika’ya Bir Su Kuyusu da Biz Açalım Projesi' başlattı.

 

Öğrencilere kampanya süresince Afrika’da yaşayan insanların durumu video ve slaytlarla anlatıldı. Projeyle ilgili plan yapılıp Türk Kızılayı Genel Merkezi'nden bilgiler alındı. Yaklaşık bir ay süren kampanyada toplanılan miktar Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı Ali Alver’e okulda öğretmen ve öğrencilerin katıldığı bir programla Müdür Yardımcısı Halil Ibrahim Mert tarafından takdim edildi.

 

Programda konuşan Türk Kızılay Ünye Şube Başkanı Ali Alver, projeye katılan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, “Gençliğimizin böyle faydalı işlere destek verdiklerini gördükçe geleceğimiz adına umutlanıyorum. Afrika’daki insanların halini düşündükçe tüylerimiz ürperiyor, ama olduğumuz yerde bekliyoruz. Bunun için şu an sizin yaptığınız davranış o kadar büyük ki herkesin örnek alması gerekiyor.” dedi.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu