ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
13-09-2015 / 18:27
350 Öğretmen Satranç Eğitimi Aldı
“Doğru Hamlede Buluşalım Satranç Eğitimi Projesi”nin öğretmenlere yönelik eğitim semineri, Altınordu ilçesi Atatürk Kültür Merkezi(AKM)`nde düzenlendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminin ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik yürütülecek olan proje kapsamında gerçekleştirdiği eğitim seminerinde, öğrencilere satrancı anlatmaları ve sevdirmeleri için görev alacak 350 öğretmene satranç eğitimi verildi.

Gürkan Aydeniz, Ozan Çapan ve Ebru Kaplan’ın eğitmen olarak görev aldığı seminerde; “Neden Satranç, Satrancın Çocuklar ve Öğretmenler Açısından Faydaları, Masal ve Oyunlarla Satranç Eğitim Metodu, Satranç Kuralları, Dijital Satranç Kuralları ve Satranç Yaşamı” başlıklı konular anlatıldı.

Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Ordu il Temsilcisi Önder Zafer Fazla; TSF’nin genel yapısı, 1. kademe antrenörlük belgesi ve hakemlik kursu hakkında bilgiler verdi. TSF Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Zeki Demircan ise il, bölge ve ülke bazında satrançta gelinen noktayı anlattı. 2 gün süren eğitim seminerinin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu