ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
12-02-2015 / 10:43
İtfaiyeden Resmi Kurumlara Yangın Eğitimi
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü tarafından “Daha Güvenli Bir Ordu” hedefiyle başlatılan yangın güvenliği faaliyetleri kapsamında, Ordu ilinde bulunan kamu kurumlarına temel yangın güvenliği hakkında seminerler düzenlenmeye başlandı.


Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü, Altınordu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Huzurevi Müdürlüğü, Altınordu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü; Kadın Konuk Evi, Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarına itfaiye eğitmenleri tarafından seminer verildi.

2015 YILINDA 1000 KAMU PERSONELİNE EĞİTİM VERİLECEK…

İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri eğitimlerin içeriği hakkında verdikleri bilgide, insan yoğunluğunun fazla olduğu kamu kurumlarında yangın güvenliği açısından herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için eğitimler verdiklerini belirterek şu açıklamada bulundular; “Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak gerek halkımızın gerekse ilimizde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının temel yangın güvenliği konusunda bilgilendirilmesi için kendimize koymuş olduğumuz hedefler doğrultusunda yukarıda belirtilen kurumlarda görevli personel arkadaşlarımıza eğitim verilmiştir. İlimizde günlük insan yoğunluğunun fazla olduğu kamu kurumlarında yangın güvenliği açısından herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için gereken her türlü hizmeti vermek görevlerimiz arasında öncelikli olanlardandır. Bu sayede hem ilgili kurumda çalışan personelin hem de hizmet bekleyen vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve güvenli ortamda hak ettikleri ilgiyi hiçbir yangın riski olmadan görmeleri bizlerin temel prensibidir. Seminerler esnasında katılımın yüksek olması katılımcı arkadaşların istekli olmaları bizleri bu manada memnun etmiştir. 2015 yılı içerisinde 1000 kamu personeline temel yangın güvenliği semineri vermeyi kendimize hedef olarak koyarak ve bunu strateji planımıza da dahil ederek ilimizde görevli kamu personeline ulaşmayı hedefliyoruz. Henüz 2015 yılının başında olmamıza rağmen eğitim alan kamu personeli sayısı 250'dir.”

EĞİTİM SONUNDA TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLİYOR…

Seminerlerin ardından gerçekleştirilen yangın söndürme tatbikatlarında ise personele yangın söndürme maddelerinin kullanımı ve yangın yerinde doğru hareket tarzları gösterildi. Gerçekleşen eğitim seminerleri kamu kurum personelleri tarafından son derece olumlu karşılanırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü eğitmenlerine teşekkür ettiler.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu