ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Eğitim
09-03-2014 / 22:20
Eğitim Yatırımlarımız Artarak Devam Edecek
Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem ile birlikte Saraçlı Mahallesinde kamulaştırılan Eğitim tesis alanında incelemelerde bulundu.

Ünye’nin Saraçlı Mahallesi’nde  1.8 milyon TL kamulaştırma bedeli ödenen 14.200 m2 araziyi gezen Hamarat, Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem ile araziyi gezdi ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Hamarat burada yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘’2013 yılında bu arazimizi 1.8 milyona kamulaştırmıştık. Kamulaştırma bedeli arsa sahiplerine ödendi. 14.200 m2’lik bir alana sahip olan bu alanda, ilk etapta 32 derslikli bir ortaokul yapacağız. Yapılacak olan okulumuzun ödeneği hazır. İnşallah yaklaşık maliyet çalışmaları sürdürülüyor. 3-4 ay içerisinde bu alanda ilk etapta 32 derslikli ortaokulun inşaatı başlayacak. Daha sonraki yıllarda yaptığımız planlama doğrultusunda eğitim yatırımlarımız yeni ilavelerle devam edecek. Bu alanda Yeni ortaokul binamız tamamlandığında Gölevi Mahallesindeki  Turizm Otelcilik Lisesi ve Uygulama Otelinin bulunduğu alan gibi bir eğitim kompleksi ortaya çıkmış olacak. Bu ve buna benzer eğitim yatırımlarımız devam ettikçe ilçemizdeki eğitim binalarımızın fiziki mekan sıkıntıları azalmaya devam edecek” dedi.

Milletvekili Hamarat yapılan bu çalışmalara katkı sunanlara da ayrıca teşekkür etti.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu